Něco málo pro pořadateleTak tedy:

Jsem z Hlinska v Čechách. To je malé město na cca 40 kilometrů na jih od Pardubic.
Na kytaru jsem začal poprvé hrát po 15tým roce věku. Bylo to ale takové to pobrnkávání v rámci času a období, kdy jsem měl půjčenou kytaru.
To mi ale nebránilo užívat příležitostí k intenzivnímu samovzdělávání, dá-li se to tak nazvat.
V roce 1992 jsem zakládal Hlineckou Folkovou & Country Jednotu, uspořádal několik folkvých akcí a v roce 1994 spoluzaložil skupinu Cizí peří. V té době jsem vystupoval i v duu Lepší neš nic s kamarádem Jardou Jerry Menclem z Prahy, který vlastně byl tahounem zmíněného Cizího peří.
Ještě stále jsem hrál na povypůjčované kytary. Tu první vlastní, jsem si pořídil až v roce 1997. To už ale Cizí peří pomalu zanikalo.
S mým přestěhováním se do Chrudimi, vznikla Chrudimská Folková & Country Jednota a já napsal své první snad aspoň trochu zajímavější písničky.
Své první veřejné vystoupení jako sólista, jsem ale absolvoval až v červnu roku 1999. Bylo to v chrudimském divadle a přesto, že pozvání na hostování přijali i kamarádi muzikanti, určitou část vystoupení jsem odehrál i sólo. Stále však s převzatou tvorbou.
V roce 2002 se mi podařilo spustit 1. ročník folkové rally Bradelská Skleněnka v Horním Bradle a na jaře roku 2003 pak v Chrudimi cyklus Chrudimské Folkové Středy.
Jako ryzí folkový písničkář, tedy kompletně s vlastní autorskou tvorbou, jsem vylezl až v říjnu roku 2003 na dalším ročníku folkové rally Bradelská Skleněnka. A od té doby jako folkový písničkář i vystupuji.
Od roku 2004 se občas objevují na folkových fesťácích a na jaře roku 2005 jsem si vyzkoušel jaké to je ve studiu. Vzniklo CD Zkouška rozhlasu aneb nějak se začít musí, tedy opravdu velice zkušební CD..))).
Zatím ve formátu JPG a velikosti A4. Časem přibudou i PDF, i ve velikostech A3...

Plakát - foto: Martin Tygr Holý Plakát - foto: Honza Tenka Hampejs Plakát - foto: Martin Tygr Holý Plakát - foto: Martin Tygr Holý Plakát - foto: Robert Čermák


Ukázky písniček najdete v menu v Audio/Video.
Smlouvu (týká se recitálů a přehlídkových festivalů) najdete v menu v Kontaktu.